Dzień naiwności

12714461_211031449248552_1118781632_n

Wyczekujesz a tak naprawę w podświadomości wymagasz, aby właśnie w ten dzień facet zaprosił Ciebie na romantyczną kolację i obdarował przepięknym bukietem Twoich ulubionych kwiatów. Tylko po to, aby pokazać, że Twój ukochany jest bardziej kochany niż inni faceci twoich koleżanek a może po prostu nie wyobrażasz sobie, aby ten dzień nie był celebrowany. Skaczesz z radości jak małpka, która dostała banana nie zastanawiając się przy tym, dlaczego dostałaś tego banana. Jesteś naiwna. Celebrujesz dzień, w którym facet jest w pewnym sensie zmuszony do takiego czy innego zachowania, zakupu prezentu, kwiatów itp. Presja, jaką wywiera konsumpcjonistyczny obyczaj zabija w związku takie elementy jak spontaniczność i kreatywność.  A przecież lepiej smakuje randka, której nie musisz przypisywać konkretnego święta lub okazji. Powodem, dla którego odrzucasz w swojej główce taką argumentacje jest dosyć trywialny brak świadomości znaczenia związku. Wolisz, aby partner odgrywał rolę faceta przez małe f zamiast wspólnie tworzyć związek oparty na działaniach wynikających z uczuć a nie z obowiązku. Życzę Ci wszystkiego najlepszego w tym dniu naiwności.

5 thoughts on “Dzień naiwności

 1. I ja… 🙂
  Zwyczajnie nie lubię walentynek, tak jak innych skomercjalizowanych i ‘presjogennych’ świąt, łącznie z grudniowymi.
  Świetna (przekorna) ilustracja tekstu.

  Liked by 2 people

 2. Uważam, że ten tekst jest dość mocno uogólniający. Ja obchodzę z mężem walentynki, ale nie zabija to spontaniczności i nadal dostaję kwiaty z zaskoczenia, czy on dostaje coś ode mnie. Dla nas walentynki są po prostu jak urodziny. Tylko mamy je jednocześnie, sami i nie widzę w tym nic złego. Taki hejt generalizujący jest strasznie passé.

  Liked by 1 person

 3. Wydaje mi sie ze nie zrozumiałaś tekstu ale nie mniej jednak Wasza celebracja związku nie zmieni faktu iż tak wlasnie jest iż ludzie celebrują dzien na pokaz a nie zwiazek. Jeżeli statystycznie 8/10 związków celebruje tylko święto i tylko w ten jeden dzien pomijając urodziny świeta itp. to czy tego chcemy czy nie przypisuje sie większej ilości osób takie zachowanie nie identyfikując jako jednostka lecz jako zbiór.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s