Szukając wrażeń

Zapewne większość z Was oglądała produkcję filmową pt. „Matrix”. Film, który zwizualizował pewną wizję objawioną głęboką analizą otaczającego nas świata, demaskująca jego prawdziwy obraz i f35f7d9fee6253e69020926f2805b4decharakter: zafałszowany i pełen manipulacji. Tak jest i dzisiaj. Uwodzone społeczeństwo kontekstem generacyjnym oraz cyberprzestrzenią, która pochłania coraz więcej naszej energii, angażując nasz czas i nasze emocje, przypomina dwa światy, które rozwijają się niezależnie od siebie.

W pomieszczeniu lub na zewnątrz na wakacjach lub w pracy, ale zawsze przy pomocy „magicznej różdżki” znikamy w otchłani cyberprzestrzeni angażując najbardziej ukryte zakątki natury ludzkiej, jakimi są ciekawość i pożądanie uznania. Coraz częściej sięgamy do portali specjalnej troski, bo tak nazywam portale randkowe, w których tworzymy swój wirtualny obraz niezbędny do rozpoczęcia gry. Gry polegającej na selektywnym wyborze potencjalnej osoby, z którą moglibyśmy wejść w interakcję. Uczestników gry można definiować, jako osoby, które ze względu na oszczędności ekonomiczne mózgu próbują stworzyć nowy obraz swojej osoby często niemające nic wspólnego z rzeczywistością. Jeszcze ciekawszym zjawiskiem, które rozprzestrzenia się jak zaraza to obecność osób, które są aktualnie w związkach. Jak można rozumieć taki stan rzeczy? Będąc w określonej relacji nasza koncentracja na stworzonej wcześniej emocjonalnej więzi znika z pierwszego planu na rzecz nowych doznań, w które wikłamy się na własne życzenie.

Żałosne poszukiwanie wrażeń kończy się zazwyczaj w jeden sposób – pochłonięci nowym wirtualnym życiem przestajemy pielęgnować nasze rzeczywiste namacalne zakochanie doprowadzając do powolnej śmierci latające radośnie motyle.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s