Antidotum

butterflies in her hair beautiful girl

Problem długich związków polega na tym, że jak już jest stabilizacja, to się pragnie nowości. Poznaje się kogoś nowego, czuje się znów słynne motylki w brzuchu i zostawia się stały związek na rzecz nowych doznań i uniesień z nowym człowiekiem.”

Znacie to uczucie? A może czytaliście mądre wypowiedzi na podobny temat ? Albo jakaś super wybitna osoba z waszego otoczenia rozwodziła się mówiąc ile to ukrytej prawdy jest w takiej myśli.   Mój komentarz – Z R Z Y G A M   S I Ę !!!

Społeczeństwo jest naszpikowane ślepoludkami, postępującymi według schematu, którym próbują zarazić inne grupy ludków. Zrozumienie sensu takiego działania jest  z jednej strony banalnie proste ale i za razem banalnie smutne.  Pod moją bujną czupryną płynie taka myśl, która towarzyszy mi od momentu kiedy otworzyłem oczy i dostrzegłem, że „ w kontaktach z ludźmi musimy pamiętać, że nie są to istoty kierujące się logiką. Mamy do czynienia z istotami powodowanymi emocjami, pełnymi uprzedzeń i dumy wynikającej z próżności ”

Dzień po dniu, tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu i już się nie domyka szuflada w głowie,  którą określamy jako „Monotonia”  I tak ślepoludki ulegają toksycznym schematom, które niszczą w nich poczucie szczęścia i spełniania. Przestrzeń, którą sami hodują staje się idealnym pożywieniem dla pragnienia, które pcha ich do czegoś nowego.  Zamiast karmić motylki od początku ich narodzin podają im truciznę, której działanie rozłożone jest na okres x, po czym następuję śmierć atrakcyjności, zaufania, pożądania i nadziei.

Wiosenne porządki w świadomości to pierwszy krok do opróżnienia szuflady „Monotonii” z zaległych tam toksycznych schematów. Wkładając odrobinę pracy i wysiłku możemy zaaplikować antidotum i uratować wszystkie zatrute motyle.

One thought on “Antidotum

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s